Türkiye 2018 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler
Deniz B.
Monday July 16 2018, 1:07 PM
Türkiye 2018 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler

Yaz dönemi şüphesiz tüm müzikseverler için beğendikleri sanatçı ve grupları sahnede gönüllerince izleyebilme şansına eriştikleri harika bir dönem. Açık hava konserleri, festivaller ve tatil yerlerindeki mekanlarda yapılan müzik organizasyonları, her türden müziği ve yerli-yabancı pek çok sanatçıyı dinleyicileriyle buluşturuyor. İşte size Ağustos'ta kaçırılmaması gereken müzik etkinliklerinden bir derleme. Beğendiklerinizi seçin, biletlerinizi alın ve gidin; sevdiğiniz müzikler eşliğinde doyasıya eğlenin!
1-7 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler


yalovamuzikfestivali2018.jpg


Ağustos’un ilk gününde Antalya Sponge Pub ’da Kaan Tangöze hayranlarını keyifli bir konser bekliyor. Aynı Gün, Ayvalık Amfi Tiyatro ’da Mabel Matiz , Altınoluk Amfi Tiyatro ’da ise Sıla var.


2 Ağustos’ta ise dopdolu içeriğiyle eğlenceye doyacağımız bir festivalin açılışı bizleri bekliyor: Yalova Müzik Festivali  2-5 Ağustos tarihlerinde katılımcılarıyla buluşacak bu sahil festivalinde Türk Rock ve alternatif müziğin en başarılı isimleri performanslarını sergileyecek. Şebnem Ferah , Teoman , Bülent Ortaçgil , Ceylan Ertem , Haluk Levent , Aylin Aslım , Can Gox , Manuş Baba , Adamlar , İstanbul Arabesque Project , Sena Şener gibi pek çok başarılı sanatçının performansına şahit olabileceğiniz festivalin hem günlük hem kombine biletleri satışta.Milyonfest Dalaman 2018 Yine aynı tarihlerde, 2-5 Ağustos’ta Dalaman’da bir festival daha yapılacak. Türkiye’nin ilk Franchise festivali unvanına sahip Milyonfest Dalaman 'da  Türk Rock müziğinin birbirinden önemli isimleri sahne alacak. Festival programında MFÖ , Athena , Hayko Cepkin , Mor ve Ötesi , Manga , Yeni Türkü , Mabel Matiz , Gündoğarken , Adamlar , Ceza , Ezhel , Selda Bağcan & Boom Pam , Fatma Turgut ve daha nice özel isim var. Kararınızı verin biletinizi alın kendinize ve sevdiklerinize Dalaman’da güzel bir eğlence ısmarlayın.


Festivallere gidemeyecek olanlar için 2 Ağustos’ta İstanbul’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava ’da Kenan Doğulu sevenleriyle buluşacak. Kenan Doğulu'yu Açık Hava sahnesinde izlemenin tadı bir başka. Bunu bilenler çoktan yerini ayırdı, henüz biletini almamış olanlar elini çabuk tutmalı!


Erikli Trakya Muzik Festivali 2018 3 Ağustos’ta ise yine bir sahil festivali Erikli ’de tüm müzikseverlere kapılarını açıyor. 3 gün sürecek Trakya Müzik Festivali ’nde sahne alması kesinleşen isimlerin arasında Kenan Doğulu , Duman , Teoman , Haluk Levent , Manga , Manuş Baba , Yeni Türkü , Moğollar , Ceylan Ertem , Cem Adrian ve Halil Sezai var.


İstanbul’da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinin 4 Ağustos’taki konuğu Athena . Aynı gün İzmir’deki müzikseverleri Jolly Joker Alaçatı ’da Yıldız Tilbe ’yle tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti bekliyor.


Takvimler 7 Ağustos’u gösterdiğinde Ayvalık Amfi Tiyatro ’da Sertab Erener , Ankara IF Performance Hall ’da Evrencan Gündüz var. İkisi de kaçırılmayacak konserler, bizden söylemesi.


8 Ağustos’ta Edis Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava ’da, Berkay Jolly Joker Alaçatı ’da sevenleriyle buluşacak.

8-15 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler


9 Ağustos’ta yine Harbiye Açık Hava ’da sahne alacak olan yılların eskitemediği grup MFÖ ’yle muhteşem bir akşam geçirebilirsiniz.


10-12 Ağustos tarihleri arasında yine müzik ve festival severleri bir sahil festivali organizasyonu bekliyor. Bursa Eşkel Sahili ’nde düzenlenecek olan Otostop Festivali ’nde Manuş Baba , Can Bonomo , Cem Adrian , Sattas , Gazapizm ve daha bir çok sanatçı sahne alacak.


14 Ağustos’ta Antalya Regnum Carya Golf and Spa Resort , Türkiye’ye ilk kez Regnum Live in Concert kapsamında gelecek olan dünyaca ünlü sanatçı Dua Lipa ’yı ağırlayacak.


15 Ağustos’ta Bülent Ortaçgil ’in hayallere daldıran melodilerini Muğla Mabolla Art ’ta, Fatih Erkoç ’un güçlü sesini Ayvalık Amfi Tiyatro ’da dinleyebilirsiniz.
16-23 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler


16-19 Ağustos tarihleri arasında Milyonfest bu kez Mersin ’de olacak. Festivalin kadrsounda Mor ve Ötesi , Selda Bağcan & Boom Pam , Pinhani , Athena , Şebnem Ferah , Ceza , Teoman gibi isimler yer alıyor.


20 Ağustos’ta Sibel Can ’ı sahnede canlı olarak izlemek isteyenler Datça Açıkhava Tiyatrosu ’nun muhteşem atmosferinde unutulmaz bir gece geçirebilir.


Kurban Bayramı’nın 1.günü olan 21 Ağustos’ta Jolly Joker Alaçatı ’da Fatih Ürek , Noche Bar Aydın ’da ise Yüksek Sadakat sahne alıyor.


22 Ağustos’ta Duman ’ı Bodrum Antik Tiyatro ’da, Gülşen ’i Çeşme Açıkhava Tiyatrosu ’nda izleyebilirsiniz.


Çeşme Açıkhava ’nın 23 Ağustos’taki konuğu sevilen sanatçı Candan Erçetin .


Bayramın son gününde Jolly Joker Alaçatı ’da Koray Avcı , Holly Stone Performance Hall Antalya ’da ise Manga var.
24-31 Ağustos Müzik Etkinlikleri ve Konserler


muratkarahanlimakflarmoniorkestrasizekimuren.png Ağustos’un son haftasında en dikkat çeken etkinlik şüphesiz 27 Ağustos’ta Bodrum Antik Tiyatro ’da şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Limak Filarmoni Orkestrası ve ünlü tenor Murat Karahan yorumuyla sunulacak olan Zeki Müren şarkıları konseri . Zeki Müren’in yeniden yorumlanan şarkılarını güzel bir Bodrum akşamında dinlemek isterseniz biletinizi tükenmeden alın.


29 Ağustos’ta ise bu ayın son festivali tüm Rock severlere kapılarını açıyor. Her sene dört gözle beklenen Zeytinli Rock Festivali bu sene 29 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılıyor ve festival kapsamında yine birbirinden değerli sanatçılar sahne alıyor. Zeytinli Rock Festivali 2018 sanatçı kadrosu, çok yakında müzikseverlerle paylaşılacak